Skleněný obklad za kuchyňskou linkou

Výhodou při údržbě obkladu je minimum spár. Pokud nejste příznivci leštění, bude pro Vás vhodnější světlá barva skla. Skleněné obklady jsou také vhodné do malých a tmavých kuchyní, které opticky rozzáří. Mimo lakovaného skla můžete také použít sklo čiré a překrýt jím například tapetu a nebo nátěr. Z bezpečnostních důvodů by mělo být použito tvrzené sklo o minimální tloušťce 6mm. Zpravidla se sklo lepí neutrálním silikonem, pokud to nerovnosti zdi neumožní, obkladové sklo se upevní pomocí hliníkových lišt. Čiré sklo jsem použila k překrytí tapety kombinace s bílým sklem působí v kuchyni velmi čistě a příjemně.    
    
 
Tmavá pracovní deska imitující kámen kontrastuje s obkladem ze světle šedého skla a působí elegantně. 
 
 
 
Pokud je Vaše kuchyně spojená s obytným prostorem, je pro Vás skleněný obklad také vhodnější než klasické kuchyňské obklady. Na této realizaci barva a výmalby hormonizuje s barvou obkladu a kuchyně je tak nenásilně začleněná do prostoru. Pracovní deska ve světle béžové imituje pískovec.
 
 
 
Zvýšenou pozornost také věnujte výběru zásuvek a vypínačů, které na skle vyniknou
 
 
 
ABB Time, Time Arbo
 
 
Skleněný oblad také můžem použít k modernizaci starší kuchyňskké linky. To je kuchyně před renovací.   
 
 
Kuchyně po renovaci. Stará pracovní deska byla nahrazena novou v dekoru imitujícím kov, jako obklad bylo použito tvrzené lakované sklo ve světle šedé barvě a byla odstraněna rohová police.   
 
 
 Kuchyně pro mladý pár v panelovém domě.
 
 
Kávový obklad z lakovaného tvrzeného skla v kombinaci s temně hnědou pracovní deskou z kompaktní desky Fundermax.
 
 
 
  Blanco dřez PuraDur II silgranit v kávové barvě.
 
 
 

Otázky a odpovědi: Skleněný obklad za kuchyňskou linkou

Nebyly nalezeny žádné otázky.